| Properties Measured | Signals |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 24mm |
| Cutout Width | 48mm |
| Depth | 68mm |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Minimum Temperature | -20°C |
| Maximum Temperature | +65°C |
| Meter Type | Digital |
| Series | MCR-SL-D-U-I |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.