| Display Type | LED |
| Depth | 57.15mm |
| Number Of Digits | 6 |
| Digit Height | 101.6mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +65°C |
| Measurement Range | 0 → 999999 |
| Minimum Measurement | 0 |
| Series | LD4T |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.