| Display Type | LED |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Depth | 104.1mm |
| Number Of Digits | 5 |
| Digit Height | 14.2 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 10 V dc, 20 mA |
| Approvals | CE Certified, cUL Recognized, UL Approved |
| Meter Type | Electronic |
| Series | PAX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.