| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Depth | 150mm |
| Number Of Digits | 6 (Top), 9 (Bottom) |
| Digit Height | 18 (Top) mm, 9 (Bottom) mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | -199999999 → 999999999h |
| Approvals | CE, Emission CISPR 11 Class B, EN 61010-1, EN 61326-1 Immunity to Industrial Locations, IEC, IP65, IP65 (Face Only), NEMA 4X, RoHS, Type 4X Indoor (Face Only), UL Recognized Component: File #E179259 |
| Meter Type | Electronic |
| Minimum Measurement | 999999999h |
| Series | PAX2D |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.