| Properties Measured | Analog, Thermocouple, PT100, 0 → 20 mA, 4 → 20 mA, 0 → 10 V |
| Display Type | 7-Segment Display |
| Cutout Height | 92mm |
| Cutout Width | 45mm |
| Depth | 65mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Series | PIB110 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.