| Properties Measured | 0→10 V |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 67mm |
| Cutout Width | 137mm |
| Depth | 92mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 38 mm |
| Supply Voltage | 10 V |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Meter Type | Digital |
| Series | SRP-147 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.