| Properties Measured | Current, Thermocouples, Thermoresistance, Voltage |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 45.5mm |
| Cutout Width | 93mm |
| Depth | 35mm |
| Digit Height | 16 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Meter Type | Universal Panel Meter |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.