| Properties Measured | RTD, Thermocouples |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 45mm |
| Depth | 110mm |
| Number Of Digits | 4 |
| Digit Height | 10 mm |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Maximum Temperature | +55°C |
| Approvals | EN50082 |
| Series | 6010 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.