| Range | TeSys Island |
| Series | TPRDG |
| Type | Input/Output Module |
| For Use With | TPRBC bus coupler, TPRPM power module |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 2 |
| Power Rating | 0.5 W |
| Terminal Type | Spring |
| Dimensions | 25 x 118 x 114 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.