| Range | safeRELAY |
| Series | SNE 4024K |
| Type | Output Module |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Normal State Configuration | 2NO/2NC |
| Number of Inputs | 0 |
| Number of Outputs | 4 |
| Power Rating | 1.4 W |
| Terminal Type | Screw |
| Dimensions | 22.5 x 96.5 x 114 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.