| Output Type | Relay |
| Supply Voltage | 100 → 240 V ac |
| Size | 48 x 96mm |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 2 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| IP Rating | IP65, NEMA 4X |
| Input Type | K Type Thermocouple |
| Mounting Type | 1/8 DIN (H) |
| Series | RS Pro |
| Termination Type | Screw |
| Panel Depth | 86.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.