| Output Type | Relay |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Size | 76 x 34.5mm |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 3 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| IP Rating | NEMA 4X |
| Range | -50 → +100 °C, -58 → +212 °F |
| Input Type | NTC, PTC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Series | RS Pro |
| Termination Type | Screw |
| Panel Depth | 65mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.