| Output Type | Relay |
| Supply Voltage | 100 → 240 V dc |
| Size | 77 x 35mm |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Temperature Range | -30 → +80 °C |
| Control Type | ON/OFF |
| Input Type | K Type Thermocouple |
| Mounting Type | Panel Mount |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.