| Output Type | Relay, SSR |
| Supply Voltage | 100 → 240 V |
| Size | 48 x 48mm |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 3 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Temperature Range | 0 → +50 °C |
| Control Type | PID Controller |
| Input Type | TC, RTD |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Series | ECO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.