| Input Type | PT100 |
| Supply Voltage | 15 → 35 V dc |
| Minimum Temperature Input | 0°C |
| Maximum Temperature Input | +200°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | LKM 214 |
| Depth | 53mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.