| Input Type | PT100 |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Minimum Temperature Input | 0°C |
| Maximum Temperature Input | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50 (Mounting Side By Side) °C, +60 (30 cm Spacing) °C |
| Series | Harmony Analog |
| Depth | 80mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.