| Supply Voltage | 230 V |
| Type | Digital |
| Number of Channels | 1 |
| Units Measured | Hours |
| Segment Length | 1 min |
| Contact Configuration | SPDT |
| Height | 45mm |
| Depth | 50mm |
| Memory Spaces | 46 |
| Battery Life | 4yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.