| Supply Voltage | 12 V ac/dc |
| Type | Digital |
| Number of Channels | 2 |
| Units Measured | Seconds |
| Segment Length | 7 day |
| Terminal Type | Screw |
| Contact Configuration | SPNO |
| Height | 94.6mm |
| Depth | 53mm |
| Memory Spaces | 46 |
| Battery Life | 10yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.