| Supply Voltage | 110 → 240 V ac |
| Type | Digital Pulse Switch |
| Number of Channels | 1 |
| Units Measured | Hours |
| Segment Length | 1 s |
| Contact Configuration | SPDT |
| Height | 90mm |
| Depth | 65mm |
| Battery Life | 6yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.