| Supply Voltage | 230 V ac |
| Type | Analogue |
| Number of Channels | 1 |
| Units Measured | Minutes |
| Segment Length | 30 min |
| Contact Configuration | SPDT |
| Height | 83mm |
| Depth | 64mm |
| Battery Life | 5yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.