| Supply Voltage | 110 → 230 V ac |
| Type | Digital |
| Number of Channels | 1 |
| Segment Length | 1 s |
| Contact Configuration | SPDT |
| Height | 128.2mm |
| Depth | 76.2mm |
| Memory Spaces | 84 |
| Battery Life | 10yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.