| Supply Voltage | 12 → 24 V |
| Type | Digital |
| Number of Channels | 2 |
| Units Measured | Days, Hours, Minutes, Seconds |
| Segment Length | 1 s |
| Contact Configuration | DPDT |
| Height | 90.1mm |
| Depth | 69.2mm |
| Memory Spaces | 84 |
| Battery Life | 10yr |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.