| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 6 |
| Display Type | E -paper Dot Matrix |
| Cutout Height | 34mm |
| Cutout Width | 70mm |
| Depth | 10.8mm |
| Supply Voltage | 4 → 9 V dc |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +40°C |
| Series | B |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.