| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 3.5 |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 32mm |
| Cutout Width | 62mm |
| Supply Voltage | 7 → 12 v DC |
| Digit Height | 15 mm |
| Meter Accuracy | ±3 % |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.