| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 3, 3.5 |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 21.29mm |
| Cutout Width | 33.93mm |
| Depth | 25.4mm |
| Meter Accuracy | ±0.2 V |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | -25°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.