| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 3.5 |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 21.29mm |
| Cutout Width | 33.93mm |
| Depth | 24.4mm |
| Meter Accuracy | ±0.01 % |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Measurement Range | +8.0 → + 50.0V dc |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.