| Current Type | DC |
| Number Of Digits | 5 |
| Display Type | LCD |
| Cutout Height | 33mm |
| Cutout Width | 68mm |
| Depth | 43.4mm |
| Meter Accuracy | ±0.1 % |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | -35°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +75°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.