| Current Type | AC |
| Number Of Digits | 3.5 |
| Display Type | LED |
| Cutout Height | 45mm |
| Cutout Width | 92mm |
| Depth | 104.1mm |
| Supply Voltage | 85 → 250 V ac |
| Digit Height | 14.2 mm |
| Analogue Effect | Digits Only |
| Minimum Temperature | 0°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +60°C |
| Measurement Range | ±25V dc |
| Series | PAX Lite |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.