| Current Type | AC |
| Cutout Height | 68mm |
| Cutout Width | 68mm |
| Depth | 5.5mm |
| Minimum Temperature | -10°C |
| Meter Type | Voltmeter |
| Maximum Temperature | +50°C |
| Measurement Range | 0 → 500V ac |
| Series | SS74 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.