| Output Type | Current |
| Fibre Optic Type | Glass |
| Terminal Type | Quick Disconnect |
| Response Time | 5 ms |
| Light Source | LED |
| Electrical Connection | 4 Pin Euro Style Quick Disconnect |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | Thermoplastic Polyester |
| Supply Voltage | 5 → 15 V |
| Length | 88.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.