| Detection Range | 20 mm, 25 mm, 60 mm |
| Output Type | PNP |
| Electrical Connection | Cable |
| Switching Frequency | 500 Hz |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Aluminium |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Length | 18mm |
| Dimensions | 18 x M3 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.