| Fibre Optic Type | Plastic |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Length | 34mm |
| Width | 3mm |
| Dimensions | 3 (Dia.) x 34 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.