| Detection Range | Maximum of 1920 mm |
| Output Type | NPN, PNP |
| Fibre Optic Type | Plastic |
| IP Rating | IP50 |
| Length | 20.5mm |
| Width | 2mm |
| Dimensions | 20.5 x 2 x 2 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Depth | 2mm |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.