| Output Type | PNP |
| Response Time | 2 ms |
| Light Source | Red LED |
| Electrical Connection | Cable |
| Power Consumption | 840 mW |
| Supply Voltage | 12 → 24 V dc |
| Length | 30.5mm |
| Width | 10mm |
| Dimensions | 30.5 x 10 x 64.5 mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Depth | 64.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +55°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.