| Device Type | Float |
| For Use With | Liquid Level Control |
| Mounting Type | Threaded |
| Switch Output | SPDT |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cable Length | 2m |
| Maximum ac Voltage | 230V |
| Maximum dc Voltage | 230V |
| Series | RLS-5000 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.