| Maximum Flow Rate | 3 → 300 (Oil) cm³/s, 5 → 150 (Water) cm³/s |
| Electrical Connection | M12 Connector |
| Control Output | Analogue |
| Mounting Style | Compact |
| Supply Voltage | 19.2 → 28.8 V dc |
| Display Screen | LED |
| Pipe Diameter Range | 1/2 in |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Series | FCS |
| Current Rating | 100 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.