| Media Monitored | Dry Gas |
| Device Type | Compensated/Amplified |
| Maximum Flow Rate | 200 SLPM |
| Supply Voltage | 15 V dc |
| Pipe Diameter Range | 22 mm |
| Connection Type | 4-Pin |
| Maximum Pressure | 25psi |
| Material | Plastic |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Series | AWM700 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.