| Media Monitored | Dry Gas |
| Device Type | Amplified |
| Minimum Flow Rate | 0 sccm |
| Maximum Flow Rate | 50 sccm |
| Supply Voltage | 5 V dc |
| Pipe Diameter Range | Maximum of 5.35 mm |
| Connection Type | Tubing |
| Maximum Pressure | 25psi |
| Material | High Temperature Polymer |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Series | HAF |
| Current Rating | 20 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.