| Media Monitored | Air, Gas |
| Device Type | Digital |
| Minimum Flow Rate | 0 L/min |
| Maximum Flow Rate | 100 L/min |
| Supply Voltage | 3 → 10 V dc |
| Material | GR Thermoplastic Polymer |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Series | HAF |
| Current Rating | 20 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.