| Media Monitored | Gas, Liquid |
| Device Type | Flow Counter |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Connection Type | M12 |
| Material | ABS, Fibreglass |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | SPI |
| Current Rating | 100 mA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.