| Output Type | Digital |
| Supply Voltage | 3.8 → 30 V dc |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Switching Current | 50 mA |
| Length | 24.6mm |
| Width | 10.9mm |
| Depth | 6.4mm |
| Dimensions | 24.6 x 10.9 x 6.4 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.