| Output Type | Digital |
| Supply Voltage | 3.8 → 30 V dc |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Switching Current | 20 mA |
| Length | 7.6mm |
| Width | 20.3mm |
| Depth | 5.1mm |
| Dimensions | 7.6 x 20.3 x 5.1 mm |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.