| Output Type | Digital |
| Supply Voltage | 6.6 → 12.6 V dc |
| Terminal Type | Solder Tag |
| Switching Current | 1 mA |
| Length | 7.6mm |
| Width | 15.2mm |
| Depth | 1.8mm |
| Dimensions | 7.6 x 15.2 x 1.8 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.