| Output Type | Open Collector PNP + NPN Output |
| Supply Voltage | 7.5 → 24 V dc |
| Terminal Type | Wire Lead |
| Switching Current | 250 mA |
| Length | 32mm |
| Width | 24mm |
| Depth | 10mm |
| IP Rating | IP65 |
| Dimensions | 32 x 24 x 10 mm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Housing Material | ABS |
| Standards Met | RoHS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.