| Device Type | Barcode Reader |
| Connection Type | Cable |
| Optical Technology | Laser |
| Reading Distance | 200mm |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Reader Style | Fixed |
| Supply Voltage | 10 → 30 V dc |
| Power Consumption | 4.5 W |
| Length | 61mm |
| Width | 66mm |
| Dimensions | 61 x 66 x 38 mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Depth | 38mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.