| Device Type | Barcode Reader |
| Connection Type | Cable |
| Optical Technology | Laser |
| Reading Distance | 1625mm |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Reader Style | Fixed |
| Supply Voltage | 18 → 30 V dc |
| Power Consumption | 8.5 W |
| Length | 61mm |
| Width | 96mm |
| Dimensions | 61 x 96 x 38 mm |
| Depth | 38mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.