| Device Type | Barcode Reader |
| Connection Type | Cable |
| Optical Technology | Laser |
| Reading Distance | 397mm |
| Maximum dc Voltage | 30V |
| Reader Style | Fixed |
| Supply Voltage | 18 → 30 V dc |
| Power Consumption | 6 W |
| Length | 95mm |
| Width | 107mm |
| Dimensions | 95 x 107 x 41 mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Depth | 41mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.