| Number of Inputs | 1 |
| Mounting Style | DIN Rail |
| Probe Voltage | 10V ac |
| Supply Voltage | 24 V dc |
| Overall Length | 90mm |
| Overall Width | 22.5mm |
| Overall Depth | 98mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.