| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Style | DIN Rail Mount |
| Probe Voltage | 12V ac |
| Supply Voltage | 214 → 415 V ac |
| Overall Length | 53mm |
| Overall Depth | 90mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | SM20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.