| Device Type | Ultrasonic |
| Mounting Type | Threaded |
| Switch Output | 0→5V |
| Body Material | PVDF/PVC |
| Cable Length | 120mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Maximum Operating Temperature | 80°C |
| Maximum dc Voltage | 12V |
| Thread Size | M30 |
| Series | NU |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.